reklama

Fallon svá slova podle listu The Telegraph pronesl na své dvoudenní návštěvě Kyjeva. List připomíná, že je Ukrajina znepokojena zjevnou náklonností Trumpa vůči ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

S hodnotami, jako je svoboda a demokracie, nemůže být obchodováno,“ ujistil Kyjev Fallon. „Británie na světové scéně posiluje a stojí pevně za našimi ukrajinskými přáteli. Velká Británie vysílá jasné poselství - jsme odhodláni bránit demokracii na celém světě a podpořit ukrajinskou svrchovanost, nezávislost a územní celistvost,“ uvedl ministr.

Trump, který dnes složí slib a stane se tak 45. prezidentem USA, minulý týden uvedl, že by mohl zrušit sankce uvalené na Rusko kvůli anexi Krymu z roku 2014. „Jestliže spolu vycházíte a jestliže by nám Rusko opravdu pomáhalo, proč by někdo nechával v platnosti sankce, když jiný dělá opravdu dobré věci?" uvedl Trump v rozhovoru pro The Wall Street Journal.

V rozhovoru pro britský list The Times pak Trump prohlásil, že je připraven uzavřít s prezidentem Vladimirem Putinem smlouvu o omezení jaderných zbraní výměnou za zrušení sankcí. Šéf zahraničního výboru ruské Státní dumy Leonid Sluckij označil Trumpovu iniciativu za nevhodný obchod. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama