reklama
Advokátka šokovala veřejnost! Nezletilá dívka si za znásilnění může sama? Neměla mít tanga, zaznělo u soudu! - anotační obrázek
Advokátka šokovala veřejnost! Nezletilá dívka si za…

Fallon svá slova podle listu The Telegraph pronesl na své dvoudenní návštěvě Kyjeva. List připomíná, že je Ukrajina znepokojena zjevnou náklonností Trumpa vůči ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

S hodnotami, jako je svoboda a demokracie, nemůže být obchodováno,“ ujistil Kyjev Fallon. „Británie na světové scéně posiluje a stojí pevně za našimi ukrajinskými přáteli. Velká Británie vysílá jasné poselství - jsme odhodláni bránit demokracii na celém světě a podpořit ukrajinskou svrchovanost, nezávislost a územní celistvost,“ uvedl ministr.

Trump, který dnes složí slib a stane se tak 45. prezidentem USA, minulý týden uvedl, že by mohl zrušit sankce uvalené na Rusko kvůli anexi Krymu z roku 2014. „Jestliže spolu vycházíte a jestliže by nám Rusko opravdu pomáhalo, proč by někdo nechával v platnosti sankce, když jiný dělá opravdu dobré věci?" uvedl Trump v rozhovoru pro The Wall Street Journal.

V rozhovoru pro britský list The Times pak Trump prohlásil, že je připraven uzavřít s prezidentem Vladimirem Putinem smlouvu o omezení jaderných zbraní výměnou za zrušení sankcí. Šéf zahraničního výboru ruské Státní dumy Leonid Sluckij označil Trumpovu iniciativu za nevhodný obchod. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama