Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie v Libanonu zabránila masakru, útočník se chtěl odpálit na rušném místě

Libanon
Libanon
Foto: Pixabay

Bejrút - Sebevražedný atentátník se v sobotu večer chtěl odpálit v rušné obchodní čtvrti metropole Bejrútu. Měl na sobě vestu napěchovanou výbušninami, policie ale jeho pokus zmařila.

Příslušníci bezpečnostních sil muže zastavili krátce před půlnocí u vchodu do kavárny, dřív než stihl nálož odpálit. Při zatýkání byl podezřelý zraněn.

Libanon byl v posledních letech dějištěm řady pumových útoků.

V červnu přepadlo křesťanskou vesnici u syrské hranice osm sebevražedných útočníků, kteří zabili pět dalších lidí. Dvojice bombových atentátů z listopadu 2015 si vyžádala 43 obětí na jihu Bejrútu ve čtvrtích, které obývají převážně šíitští muslimové. K útokům se přihlásil sunnitský Islámský stát.

Témata:  Libanon Islámský stát

Aktuálně se děje

6. srpna 2026 21:58

6. srpna 2026 14:13

Turek si je jistý svou nevinou. Prozradil, co mu měl říct řidič druhého auta

Poslanec Filip Turek (Motoristé) je přesvědčen, že červencovou dopravní nehodu v centru Prahy nezavinil, což by podle jeho slov mělo prokázat i probíhající vyšetřování. Policie v případu zahájila trestní řízení a zároveň nařídila znalecké zkoumání. Nikdo zatím nebyl obviněn. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy