Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chicago trápí kriminalita. Pošlu na vás federály, hrozí Trump

USA
USA
Foto: Pixabay

Washington - Chicago dlouhodobě trápí vysoká kriminalita. Prezident Donald Trump na twitteru pohrozil, že pokud velkoměsto problém nevyřeší, zasáhne federální vláda.

Chicagský starosta Rahm Emanuel v pondělí doporučil Trumpovi, aby se věnoval práci, za kterou byl zvolen, a neřešil počet návštěvníků své prezidentské inaugurace. Emanuel byl dlouholetým politickým spojencem Baracka Obamy.

"Pokud Chicago nezastaví strašný masakr s 228 střelbami a 42 zabitými v roce 2017 (o 24 procent více než v roce 2016), pošlu tam federály!" napsal Trump. Podrobnosti ale neupřesnil.

Policie v Chicagu v reakci na Trumpův tweet uvedla, že má zájem o partnerství s ministerstvem spravedlnosti, FBI, Agenturou pro potírání narkotik (DEA) a Úřadem pro kontrolu alkoholu, tabáku, palných zbraní a výbušnin (ATF).

Témata:  Chicago Donald Trump USA

Související

Aktuálně se děje

27. ledna 2026 10:42

Tajemství genů Dary Rolins. Aktuální fotka mluví za vše

Dara Rolins oslavila během minulého měsíce 53. narozeniny. Období oslav v rodině ale ještě neskončilo. Slovenská zpěvačka informovala fanoušky o tom, co se odehrávalo o uplynulém víkendu. A zmínila, že na geny si rozhodně nemůže stěžovat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Hodiny posledního soudu

Hodiny posledního soudu se posunuly. Svět je nejblíže ke globální katastrofě v celé historii

Symbolické hodiny posledního soudu (Doomsday Clock) se posunuly na 85 sekund do půlnoci, což je nejblíže ke globální katastrofě v celé jejich historii. Odborníci z organizace Bulletin of the Atomic Scientists, kterou po druhé světové válce založili vědci jako Albert Einstein nebo Robert Oppenheimer, varují před bezprecedentním nárůstem rizik. Lidstvo se podle nich ocitlo v bodě, kdy agresivní nacionalismus a selhání politických elit urychlují cestu k apokalypse způsobené jadernými zbraněmi, klimatickou krizí a nekontrolovanými technologiemi.