Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německé elitní armádní středisko řeší týrání a šikanu

Bundeswehr, ilustrační fotografie
Bundeswehr, ilustrační fotografie
Foto: Bundeswehr

Pfullendorf (Německo) - Týrání, ponižování, šikana, omezování svobody, sexuální nátlak. Tyto a jiné delikty řeší ve výcvikovém středisku armády v Pfullendorfu na jihozápadě Německa.

Na několik vojáků podala armáda trestní oznámení, sedm jich má být co nejdříve propuštěno ze služby, další nadřízení přeložili. Generální vojenský inspektor vede několik disciplinárních řízení.

Dění v centru, jenž slouží i mezinárodním zvláštním silám, podléhá nyní zvýšenému dohledu. S odvoláním na armádu a justici o tom informovala agentura DPA.

Ministryně obrany Ursula von der Leyenová excesy odsoudila jako odpudivé. Podle ní zahanbují všechny vojáky, kteří se chovají ke kolegům uctivě a záleží jim na pověsti armády. Zároveň slíbila důsledné objasnění případů a řekla, že po prvních vyvozených důsledcích by měly následovat další postihy.

Na pochybné praktiky ve středisku si ministerstvu stěžovala již loni v říjnu jedna poručice. Armáda ve svém aktuálním prohlášení uvedla, že nakupení problémů ukazuje na "závažné nedostatky ve vedení" střediska.

Témata:  Německo Německá armáda šikana

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.