Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Aerolinky kvůli Trumpovi odmítají pasažéry postižené migračním výnosem

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Paříž/Londýn/Frankfurt - Světové aerolinky začaly po migračním výnosu nového amerického prezidenta Donalda Trumpa odmítat pasažéry ze zemí, kterých se týká dočasný vstup na území USA.

Francouzský dopravce Air France podle britského deníku The Daily Telegraph oznámil, že na palubu svých strojů odteď nevpustí cestující z dotčených zemí s letenkou do USA z Paříže nebo přes Paříž.

Zprávy o pasažérech mířících do Spojených států, kteří se nedostali do letadel, přicházejí také z Frankfurtu nad Mohanem, Amsterodamu, Káhiry, Bejrútu a dalších měst. Na letišti ve Frankfurtu zůstalo v sobotu večer přibližně 20 cestujících v tranzitním prostoru. Někteří se už vrátili do vlasti, napsal s odvoláním na policii server hessenschau.de.

Britské aerolinky British Airways podle britského tisku oznámily, že pasažérům, kterých se nové opatření americké administrativy dotklo, vrátí peníze nebo jim letenku přesunou na jiný termín.

České aerolinie (ČSA) zatím neobdržely od svého amerického partnera, společnosti Delta Airlines, žádné informace ani požadavky v souvislosti s Trumpovým nařízením, sdělil dnes ČTK mluvčí ČSA Daniel Šabík. ČSA pravidelné spoje do Spojených států neprovozují, je nutný přestup v jiném evropském městě.

Témata:  Donald Trump letectví a letadla USA Air France British Airways

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 15:50

To musí být ono, zvolala Agáta Hanychová. Odhalila citlivou věc z osobního života

Agáta Hanychová je tak ostře sledovanou a zároveň výřečnou osobou, že by málokdo čekal, že o dceři herečky Veroniky Žilkové ještě něco nevíme. Ona ale odhalila něco velmi zajímavého. Co dlouhou dobu před veřejností tajila? 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?