Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rus využil zákon a od státu žádá pozemek velmi zvláštního tvaru

Ruská vlajka
Ruská vlajka
Foto: Pixabay

Moskva - Ruští občané mají podle zákona nárok na bezplatné přidělení pozemku o výměře jednoho hektaru na řídce osídleném Dálném východě. Toho využil jistý šprýmař. Hranice jeho parcely přímo v centru obce Kiparisovo připomínají penis.

"Není to hackerský útok. Tato parcela existuje a její přidělení se právě řeší. Hranice pozemku, včetně jeho tvaru, si určuje sám žadatel za pomoci počítačového programu," vysvětlili úředníci z odboru pozemkových a majetkových vztahů Přímořského kraje podle serveru Newsru.com a ujistili, že si poradí, bez ohledu na podivnost tvaru.

Hlavně aby výměra pozemku, který ještě nemá přidělené katastrální číslo, nepřesáhla jeden hektar.

Na Kamčatce bylo od 1. února podle místních úřadů podáno 615 žádostí o parcelu, z čehož 118 připadlo na obyvatele 30 jiných regionů v čele s Moskvou a Petrohradem. Nejvíce žádostí - 63 - se týká nejmalebnější část poloostrova, kde se však nachází 20 z 29 dosud činných kamčatských sopek.

Podle zákona se pozemek přiděluje na pět let bezplatně, poté ho lze pronajmout, anebo získat do vlastnictví.

Témata:  Rusko zajímavosti pozemky

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.