Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Panenka Barbie v ohrožení? Rusko zakáže hračky, které vyvolávají zájem o sex

Děti
Děti
Foto: Pixabay

Moskva - Pozornost úřadů v Euroasijské hospodářské unii v čele s Ruskem se nově zaměřila na hračky. Týmy expertů dostaly za úkol analyzovat hračky, které mohou poškodit dětskou psychiku nebo "vyvolat zájem o sex".

Opatření, které patrně povede ke zdražování hraček, má být platné v bezcelním prostoru, který kromě Ruska zahrnuje Bělorusko, Kazachstán, Arménii a Kyrgyzstán. Návrh na kontrolu dětských hraček z hlediska mravnosti, ale i možného vyvolání agresivních sklonů, předložila kazašská vláda.

Specializované laboratoře mají zkoumat panenky, figurky vojáků či plyšová zvířátka a zakázat výrobky, které normy nesplňují. Opatření se zřejmě bude týkat především hraček z dovozu. Výsledkem má být sortiment, který odpovídá "tradičním představám o dětských hrách".

Podle rozhlasové stanice Echo Moskvy zřejmě pozornosti kontrolorů neujde ani panenka Barbie, která prý může u dětí vyvolat komplexy.

Témata:  hračky Rusko děti

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 15:40

Václav Vydra prozradil: Za to, že jsem s Janou Bouškovou, může ještě někdo třetí

Herec Václav Vydra v minulosti prozradil, že nebýt jeho kolegy a blízkého kamaráda Viktora Preisse možná by si nevzal svou současnou manželku Janu Bouškovou. Právě k Preissovi si totiž Václav chodil pro rady týkající se osobního života.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy