Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rakouský soud řeší případ muže, který v Sýrii údajně zavraždil dvacet vojáků

Rakouská vlajka
Rakouská vlajka
Foto: Pixabay

Vídeň – Před soudem v západorakouském Innsbrucku dnes stanul Syřan, který je obviněný z několikanásobné vraždy. Činu se měl podle agentury APA dopustit ve vlasti. Muži hrozí v případě usvědčení až doživotní vězení.

Sedmadvacetiletý muž podle soudu zastřelil v Sýrii dvacet zraněných a bezbranných vojáků režimu prezidenta Bašára Asada. Teď čelí obvinění z vražd s teroristickým motivem. Kvůli členství v teroristické organizaci, ani kvůli zapojení do bojů proti syrskému režimu ale obžalován není, zdůraznil státní zástupce. „Je obžalován z toho, že zastřelil na zemi ležící nepřátelské vojáky," dodal. Čin se podle prokuratury stal nedaleko severosyrského Homsu.

Syřan bojoval proti Asadovi v řadách povstalecké Syrské svobodné armády (FSA), kterou podporuje Turecko. K zabití nepřátelských vojáků se při výslechu nejprve přiznal, později ale svou výpověď odvolal a obvinil tlumočníka z chybného překlad. U soudu řekl, že je nevinný.

Muže, který do Rakouska přišel v květnu roku 2015 a požívá status žadatele o azyl, policie zadržela v uprchlickém zařízení v tyrolské metropoli Innsbrucku loni v červnu. Úřady na něj upozornil jeden z dalších obyvatel zařízení, který ho poznal.

Témata:  Rakousko Sýrie vražda

Související

Aktuálně se děje

15:10

14:28

Velikonoční pondělí v ohrožení: VAROVÁNÍ před silnými bouřkami s možnou supercelou

Meteorologové varují: část Česka může na Velikonoční pondělí zasáhnout nebezpečné bouřkové pásmo. Podle aktuální výstrahy ČHMÚ nelze vyloučit vznik supercely – výjimečně silné bouře s rotujícím jádrem. Výraznější bouřková aktivita se očekává zejména na Vysočině a jihozápadě Moravy. Neděle přitom ještě přinese klidné a převážně slunečné počasí.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.