Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Medveděv má majetek za miliardy, tvrdí Navalného fond

Dmitrij Medveděv
Dmitrij Medveděv
Foto: kremlin.ru

Moskva - Ruský Fond boje s korupcí (FBK) dnes zveřejni informace o majetku Dmitrije Medveděva. Ruský premiér vlastní vily, jachty a zemědělské usedlosti v Rusku či zahraničí v hodnotě miliard rublů.

FBK řídí přední opoziční politik Alexej Navalnyj. Šéf ruské vlády podle FBK kontroluje svůj majetek částečně prostřednictvím sítě dobročinných fondů. Jednu z nemovitostí v prestižní části Moskvy prý Medveděv dostal darem od miliardáře Ališera Usmanova, který je v současné době považován za nejbohatšího Rusa.

Medveděv prý "ovládá ohromné pozemky v elitních lokalitách, vlastní dvě jachty, byty v historických vilách nebo vinařství v Itálii". V Kurské oblasti má rodinný statek s pozemky o rozloze mnoha hektarů, který prý často navštěvuje.

Skutečného vlastníka tohoto majetku je podle FBK obtížné dohledat, protože formálně Medveděvovy nemovitosti vlastní jiní lidé. Kurský statek je evidován na jistého Ilju Jelisejeva, údajně bývalého premiérova spolužáka. Nastrčenými osobami jsou údajně i Medveděvovi příbuzní, tvrdí Navalného fond.

"Komentovat propagandistické útoky nemá smysl. Vyšetřování FBK je předvolebním tahem, protože Navalnyj se hodlá účastnit prezidentských voleb," reagovala mluvčí ruské vlády Natalja Timakovová.

Témata:  Dmitrij Medveděv Rusko Alexej Navalnyj

Související

Aktuálně se děje

25. července 2025 17:00

25. července 2025 4:00

Předpověď počasí na příští týden. Zásadní změnu nečekejte

I příští týden přinese v Česku příjemné letní teploty. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

OSN (Organizace spojených národů)

Komentář

Ukrajina, Gaza a nově i Kambodža. Mezinárodní společenství selhává, kde může

Napětí na thajsko-kambodžské hranici přerostlo ve vojenský střet, a s ním padl další dílek v mozaice selhání mezinárodních institucí. ASEAN znovu prokázal, že není schopen reagovat ani na krize přímo ve svém jádru. OSN mezitím selhává globálně. Nedokáže přimět Rusko k odpovědnosti za agresi na Ukrajině, ani zastavit humanitární katastrofu v Gaze. Místo diplomatických řešení přichází jen rostoucí chaos. Události v jihovýchodní Asii nejsou výjimkou, nýbrž jen dalším důkazem, že současný mezinárodní řád bez radikální reformy ztratí smysl i důvěru.