reklama

Deník L´Opinion informuje o kolektivním požadavku 17 starostů zastupujících stranu ve francouzských regionech, kteří vyzvali Fillona k odstoupení. K odstoupení jej dnes vyzvala také například europoslankyně a někdejší ministryně jeho vlády Nadine Moranová či bývalý šéf kampaně exprezidenta Nicolase Sarkozyho Gérald Darmanin.

AFP citovala zdroj blízký Juppému, podle něhož je politik poražený v primárkách Fillonem připraven kandidovat při splnění dvou podmínek: Fillon musí dobrovolně odstoupit a republikáni se jednoznačně postavit za Juppého.

Splnění té první se podle hlasů z Fillonova tábora zdá i dnes nepravděpodobné. Fillon, který označuje načasování aféry za útok médií a politické konkurence proti jeho osobě, svolal na neděli shromáždění svých stoupenců na ikonické pařížské prostranství Trocadéro poblíž Eiffelovy věže.

Skandál kolem Fillona propukl koncem ledna, kdy týdeník Le Canard enchaîné začal zveřejňovat informace, podle nichž Penelope Fillonová jako asistentka svého manžela a pak jeho kolegy v letech 1988 až 2013 od státu neoprávněně získala celkem 831.440 eur (22,5 milionu Kč).