reklama

Několik členů její strany Národní fronta (FN) podle vyšetřovatelů dostávalo plat od EP za práci parlamentních asistentů, ale ve skutečnosti pracovali pro FN.

„Neodpovím v době volební kampaně. Toto období neumožňuje neutralitu ani rozvážnost, které jsou nezbytné pro dobrý chod justice," vzkázala již dříve francouzským vyšetřujícím soudcům poslankyně EP Le Penová. Její advokát Rodolphe Bosselut dnes potvrdil, že si v této otázce Le Penová stále stojí za svým. Chrání ji imunita europoslankyně.

Ve čtvrtek sice Evropský parlament částečně zbavil francouzskou političku imunity na žádost francouzské justice, ale kvůli jiné věci. Hrozí jí stíhání za to, že zveřejnila na twitteru snímky ukazující hrůzné praktiky takzvaného Islámského státu. Učinila tak v prosinci 2015 možná trestného činu, jakým je v zemi zveřejňování záběrů s krutým obsahem. Politička vinu popírá.

Přes podezření kolem praktik FN v unijním orgánu a zveřejnění údajně nevhodných snímků průzkumy dosud předvídaly, že Le Penová odsuzující Evropskou unii postoupí z prvního kola prezidentských voleb 23. dubna do rozhodujícího duelu 7. května. Postoupit má také centrista Emmanuel Macron. Dnes poprvé se objevila anketa, podle které by šéfka FN nemusela postoupit, a to v případě že by za umírněnou pravici kandidoval expremiér Alain Juppé. Podle komentářů by mohl brzy nahradit Françoise Fillona.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama