Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Musela skočit z balkónu, jinak by ji znásilnili

Indické ženy demonstrují proti brutálnímu znásilnění a nízkým trestům pro viníky
Indické ženy demonstrují proti brutálnímu znásilnění a nízkým trestům pro viníky
Foto: Pixabay

Dillí - Tři muži byli zatčeni poté, co během večírku z dvoupatrového domu vyskočila dívka prchající před znásilněním.

Policie zadržela tři muže poté, co se pokusili o znásilnění. Podle vyjádření policie pro BBC se žena zúčastnila domácího večírku ve východoindické Kalkatě, kde jí měli podstčit něco do pití a pokusit se o znásilnění.

Žena zatím nepodala formální obvinění a jeden z mužů měl být její přítel. Po skoku z balkonu dvoupatrového domu ji zachránili sousedé a nyní se zotavuje v nemocnici s poraněním hlavy. 

Indická média uvedla, že muži byli obviněni z obtěžování a budou později předvedeni před soud.

Ačkoliv byly v Indii zpřísněny zákony po případu smrti třiadvacetileté studenty v Dillí v roce 2012, podle BBC se problém sexuálního násilí nevyřešil a počet případů neklesl.

Témata:  Indie znásilnění

Související

Aktuálně se děje

15. září 2025 10:28

Hana Gregorová prozradila, co už nestihla splnit Radkovi Brzobohatému

Česko si v uplynulém týdnu připomnělo Radka Brzobohatého. Uplynulo třináct let od jeho smrti, zároveň na sobotu připadly jeho nedožité 93. narozeniny. Kromě syna Ondřeje na známého herce zavzpomínala i vdova Hana Gregorová.  

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy