Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

někdejší panamský diktátor Noriega podstoupil operaci mozku, je v kritickém stavu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Hospimed.cz

Panama - Bývalý panamský diktátor Manuel Noriega podstoupil operaci, která měla odstranit nádor na mozku, kvůli krvácení byl však nutný další zásah. Někdejší informátor americké CIA a později usvědčený obchodník s drogami je nyní v kritickém stavu.

Noriega (82) byl kvůli operaci dočasně propuštěn z vězení. Kvůli komplikacím po první operaci následoval další zákrok s cílem zastavit krvácení. Po něm se Noriega nachází v řízeném kómatu.

Generál Noriega ovládal Panamu jako vrchní velitel armády šest let od roku 1983. Zprvu spojenec USA upadl v nemilost Washingtonu koncem 80. let kvůli vazbám na kolumbijský drogový kartel. Diktátora svrhla na konci roku 1989 americká vojenská invaze.

V roce 1992 byl Noriega v USA odsouzen ke 40 letům vězení za obchod s drogami, vydírání a praní špinavých peněz. Trest si v USA odpykával do roku 2010. Pak byl vydán k soudu do Francie a odtud následně do Panamy, kde rovněž skončil ve vězení.

Témata:  Manuel Noriega Panama zdravotnictví

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.