Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stockholm před tureckým referendem zrušil mítink tureckého politika

Švédsko
Švédsko
Foto: Pixabay

Stockholm - Majitel budovy ve švédském hlavním městě, kde se měl dnes konat mítink za účasti vysoce postaveného činitele z Turecka, zrušil pronájem nemovitosti pořadatelům akce, a to bez udání důvodu. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na turecká média.

Turečtí politici v posledních dnech zahájili kampaň před dubnovým všelidovým hlasováním o ústavní novele, která má v Turecku zavést prezidentský systém. Hlasy voličů se snaží získat i za hranicemi mezi příslušníky tureckých menšin.

Několik evropských zemí zabránilo tureckým politikům pořádat politická shromáždění s emigranty z Turecka. V případě Nizozemska spory přerostly až v otevřenou roztržku mezi oběma státy.

Ankara hrozí Haagu tvrdou odvetou za to, že nizozemské úřady eskortovaly tureckou ministryni jako nežádoucí osobu do Německa; v sobotu nizozemská vláda zakázala přistát v Rotterdamu tureckému ministrovi zahraničí. Oba ministři chtěli agitovat mezi tureckou menšinou před kontroverzním referendem o turecké ústavní novele, která má posílit pravomoci hlavy státu.

Témata:  Švédsko Turecko diplomatický spor mezi Nizozemskem a Tureckem

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 14:27

Policie ČR vyšetřuje tragický rodinný konflikt v Plzni. Jeden člověk zemřel

Tragický rodinný konflikt vyšetřuje plzeňská kriminálka od pondělního večera. V bytě v Plzni napadl muž svého bratra, který útok nepřežil, a také otce, jehož záchranáři převezli s vážným zraněním do nemocnice. Podezřelý je momentálně v nemocnici. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.