Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pekaři vyráběli místo chleba jiné pečivo. Policie je zatkla

Pečivo, Ilustrační fotografie
Pečivo, Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Caracas - Venezuela se potýká s hlubokou ekonomickou krizí, kdy chybí už i základní potraviny. Vláda socialistického prezidenta Nicoláse Madura hrozí, že převezme kontrolu nad pekárnami v hlavním městě, aby se zajistilo, že se bude péct více chleba. Úřady již zatkly čtyři pekaře za to, že vyráběli croissanty a brownies.

Maduro dal zkontrolovat přes 700 pekáren v Caracasu, zda pekaři dodržují nový příkaz, podle nějž 90 procent mouky musí být použito k pečení chleba a nikoliv dražšího sladkého pečiva a dortů.

První dva pekaři byli zatčeni, protože do croissantů dávali víc mouky, než bylo dovoleno. Další dva pekaři skončili za mřížemi podle úřadů kvůli tomu, že do čokoládových brownies dávali prošlou mouku.

Venezuelané mají hlad, rabují pekařství:

Vládnoucí Sjednocená socialistická strana Venezuely (PSUV) tvrdí, že obchodníci, kteří sympatizují s opozicí, sabotují venezuelskou ekonomiku zvyšováním cen a hromaděním zboží. Naopak kritici vlády jsou přesvědčeni, že za špatnou ekonomickou situací stojí především hospodářská politika vlády.

Témata:  Venezuela pečivo

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.