reklama

Čtyři z devíti uprchlých zvířat se už podařilo najít a chytit, uvedla peruánská tisková agentura Andina. Dalších pět se ale stále pohřešuje.

Úřady navíc hlásí první zraněné. Jeden z krokodýlů kousl do nohy muže krátce před tím, než ochránci zvířat plaza chytili.

Deník El Comercio uvedl, by měli být místní obyvatelé nadmíru opatrní a nepokoušet se zvířata chytit. Okamžitě mají alarmovat policii či zaměstnance zoo, pokud některého z krokodýlů spatří.

Lidé se ale bojí a řada z nich vychází ven jen s největší opatrností. Ohroženy jsou zejména děti, které rodiče bez dozoru vůbec ven nepouštějí.

Zvířatům se podařilo uprchnout z ohrazeného pozemku v zoologické zahradě Las Pirk, přibližně 600 kilometrů severozápadně od metropole Lima, po hustých lijácích. Ty způsobily, že řeka Motupe se vylila z břehů a zaplavila vodní příkop krokodýlů.

Husté lijáky v Peru trvají již od loňského prosince a doprovází je povodně a sesuvy půdy. Zatím zahynulo 50 lidí. Zasaženy jsou tři čtvrtiny regionů této jihoamerické země a rozvodněné řeky a sesuvy půdy rovněž poškodily na 6000 kilometrů silnic, včetně panamerické dálnice.

Peruánská vláda v Limě posunula začátek nového školního roku a nařídila omezené čerpání pitné vody. V důsledku rozvodněných řek hrozí i šíření infekčních nemocí, v posledních týdnech bylo v Peru zaznamenáno přes 200 případů onemocnění horečkou dengue.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama