Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stáj Mercedesu v F1 naštvala fanoušky Schumachera, sundala z aut jeho logo

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Foto: Daimler AG

Bern - Stáj formule 1 Mercedes na svých vozech od sezony, která začíná v neděli, už nebude mít logo "KeepFightingMichael" (Nepřestávej bojovat, Michaeli). To vyvolalo rozhořčené reakce některých fanoušků bývalého šampiona F1 Michaela Schumachera, který před třemi roky utrpěl vážný úraz hlavy.

Po úraze ve Francouzských Alpách v prosinci 2013 udržovali sedminásobného mistra světa F1 Michaela Schumachera lékaři několik měsíců v umělém spánku. Po půl roce byl z Francie převezen na kliniku v Lausanne a poté do domácího ošetřování v Glandu u Ženevského jezera.

Loni řešil německý soud stížnost na německý magazín Bunte, který koncem roku 2015 napsal, že Michael Schumacher udělal s pomocí terapeutů několik kroků a zvedl ruku. Schumacherův právník to před soudem popřel.

Mercedes umístil na svůj závodní vůz ve formuli 1 heslo podporující Schumachera v roce 2014. V nadcházející sezoně F1 ale už nápis na voze Mercedesu nebude.

"Logo bylo odstraněno, abychom ho mohli v budoucnu využít jinak," oznámil mluvčí týmu. Dodal, že bude pokračovat spolupráce s rodinou Schumachera na různých projektech.

Témata:  Michael Schumacher Formule 1 Švýcarsko

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.