Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Schwarzenberg v rakouských médiích kritizoval tamního ministra zahraničí

Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Vídeň - Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podrobil kritice šéfa rakouské diplomacie Sebastiana Kurze, který podle něj dělá populistické kroky.

V rozhovoru s rakouským nedělníkem Die Presse am Sonntag poukázal například na jeho demonstrativní vystupování proti přístupovým rozhovorům Evropské unie s Tureckem. Podle Schwarzenberga přitom každý ví, že vstup Turecka do EU je za současné situace nemožný.

Schwarzenberg v rozhovoru rovněž vyjádřil obavu, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se ubírá podobnou cestou jako někdejší italský diktátor Benito Mussolini.

Kdyby Mussolini zemřel v roce 1935, vstoupil by podle Schwarzenberga do historie jako velký státník. "Ješitnost ho přivedla ke spolčení s Hitlerem, kterým dříve opovrhoval," cituje z rozhovoru agentura APA.

Témata:  Karel Schwarzenberg Rakousko Sebastian Kurz

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 13:53

Vánoční návod Dary Rolins. Slovenka radí, jak se nezbláznit

Vánoce už ťukají na dveře, do Štědrého dne zbývá něco málo přes týden. Přípravy tak na řadě míst vrcholí, s čímž se ale pojí stres. Dara Rolins radí se mu vyhnout. Jak to ale udělat?

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy