Studentka z Berkley, Komal Ahmad, odmítla dát bezdomovci peníze. Místo toho ho pozvala na oběd. Nestandardní setkání mělo velkolepé pokračování.
Před třemi lety pozvala tehdy třiadvacetiletá studentka Komal Ahmad mladého muže bez domova do restaurace, kde mu koupila jídlo. „Vyprávěl mi, že byl vojákem v Iráku, už dvakrát byl nasazený a teď se vrátil zpět. Bylo mu 26 a na ulici žebral o jídlo. Úplně mě to dostalo," řekla Ahmad pro Antimedia.
Osobní setkání s člověkem bez domova Ahmad přivedlo k iniciativě na její domovské univerzitě v Berkeley. Mladá dívka se snažila bojovat proti plýtvání jídlem a zároveň přesvědčit univerzitu, aby nespotřebované jídlo darovala potřebným. Z akce se stal hit a během tří let se do programu zapojilo 140 univerzit z celé země.
V Americe je plýtvání jídlem velkým problémem. Spojené státy vyhazují více jídla, než například plastu nebo papíru. V roce 2012 to bylo 35 milionů tun jídla.
„Vyhazování jídla je ten nejhloupější světový problém. Hlad je strašný, je to hrozné kdekoliv, ale v Americe, v nejvíce prosperující zemi na světě by nikdo hladem trpět neměl," řekla si Ahmad a pustila se do vývoje aplikace, která by měla roblém řešit.
Aplikace Feeding Forward povzbuzuje soukromé firmy a pořadatele nejrůznějších večírků, aby darovali jídlo, které zbyde. Jedná se o neziskovou službu, která sdružuje uživatele a plánuje jízdy řidičů Feeding Forward, kteří zbytky vyzvednou a přerozdělí je přímo do oblastí, kde je lidé potřebují nejvíce.
Jen v San Francisu aplikace pomohla nakrmit už více než 575 000 lidí bez domova. Ahmad už se aplikaci věnuje na plný úvazek. Poté, co byl její příběh zveřejněn, se jí ozývají lidé z celého světa, kteří by se chtěli zapojit a pomáhat.
Témata: bezdomovci, jídlo
Související
26. června 2024 15:25
2. prosince 2022 16:34
7. října 2020 11:50
17. června 2020 11:06
13. června 2020 8:46
9. dubna 2020 9:50