Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na berlínském letišti na deset dní uvázlo letadlo, vlezla do něj krysa

Krysy, ilustrační fotografie
Krysy, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Berlín - Na letišti v Berlíně musel stroj německých aerolinek zůstat po deset dní. Zjistilo se totiž, že do něj na Floridě nastoupila kromě cestujících také krysa. Hlodavci na palubě jsou závažným problémem, jelikož mohou poškodit elektroinstalaci.

O případu malého černého pasažéra, jehož cesta se letecké společnosti prodražila, informovala agentura DPA.

"Musela se na palubu dostat v Miami," uvedl mluvčí Air Berlin Ralf Kunkel. Letušky podle něj krysu v letadle objevily ještě během letu do Berlína. Po přistání přivolaly techniky, kteří objevili hlodavcovy exkrementy.

Krysu se podařilo relativně rychle zabít pomocí plynu, uvedla DPA. Deset dní ale musel stroj na letišti Tegel zůstat proto, že se její tělo nedařilo nalézt.

Témata:  letectví a letadla Berlín krysy

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 9:06

Dominik Duka odsloužil mši za Kirka. Přišla kritika, kardinál reaguje

Celým světem v minulém týdnu otřásla vražda aktivisty Charlieho Kirka. Zpráva rezonovala i v Česku, kde padlo rozhodnutí o konání zádušní mše. Sloužil ji kardinál Dominik Duka, akce se nicméně stala terčem kritiky. Podle Duky bylo důležité upozornit, že lidé se k sobě nemohou takhle chovat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.