reklama

Obětí nejnovějšího sexuálního útoku je mladík ve věku mezi 15 a 18 lety. K incidentu došlo v pobytovém zařízení pro uprchlíky Årjäng ve městě Värmland, blízko švédské hranice s Norskem.

Údajní násilníci byli zatčeni v neděli, po výslechu byli zadrženi ve vazbě. Mladík vypověděl, že ho muži napadli a vyhrožovali mu.

Podle místního listu Nya Wermlands-Tidningen byla policie přivolána v neděli krátce po šesté hodině večer, na místě zatkla pět mužů za pokus o znásilnění.

„Obvinění se nyní změnilo na sexuálního napadení s přitěžujícími okolnostmi, útok a vyhrožování," uvedl zástupce policie Bo Jansson. „Žádné další podrobnosti neznáme," dodal.

Ani v pondělí ráno neměla policie k dispozici žádné informace o totožnosti zatčených mužů, nemohla ani potvrdit, zda se jedná o obyvatele uprchlického centra.

Nejde o první podobný incident, podobných útoků je měsíčně hlášeno hned několik. Podle mnohých může za špatný stav fakt, že jsou střediska přeplněná.

Policie ve Švédsku si v posledních měsících stěžuje na zvýšenou pracovní zátěž v důsledku bezprecedentního počtu uprchlíků, kteří loni, přišli do země. Stoupl podle ní počet vražd, přepadení, znásilnění a nepokojů v azylových centrech v zemi, které vyvolávají velký zájem médií i veřejnosti.

reklama