Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Migranti dělají Německu další vrásky. Uvažujeme o obnovení kontrol na hranicích, varují úřady

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Berlín – Německo by mohlo zavést více kontrol na hranici se Švýcarskem. Mluví o tom německé úřady s odkazem na nové statistiky, podle kterých přes tuto zemi do Německa přichází poměrně velký počet migrantů.

Jak v neděli uvedl deník Die Welt, počet přistěhovalců, kteří do Německa vstoupili nelegálně ze Švýcarska, se v prvních dvou měsících letošního roku ve srovnání s rokem 2016 ztrojnásobil.

V lednu a únoru 2017 bylo podle federální policie hlášeno celkem 1350 neoprávněných vstupů, v prvních dvou měsících předchozího roku to bylo jen 402.

Balkánská cesta je stále uzavřená a uprchlíci a migranti se teď snaží dostat do Německa z Libye přes Středozemní moře. Z Itálie pak cestují právě Švýcarska a odtud do Německa.

V březnu se počet přistěhovalců používajících trasu středomořské zvýšil o 70,2 procenta, píše se v dopise ministerstva vnitra, který je určen pro německý parlament a ze kterého cituje server Politico.

Příliv lidí vstupujících do Německa ze Švýcarska vyvíjí tlak na spolkovou zemi Bádensko-Württembersko, která leží na jihozápadě Německa. I když Thomas Strobl, ministr vnitra této spolkové země, řekl deníku Die Welt am Sontag, že úřady mají hranice pod kontrolou, nevyloučil na druhé straně více kontrol na hranicích se Švýcarskem, pokud se situace bude dále zhoršovat.

Témata:  Německo Švýcarsko uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 22:00

Tajemství vzkazu od Jiřiny Bohdalové. Až se Miloš Zeman začervenal

Jiřina Bohdalová se nadále zotavuje z červnové operace srdce, takže dokonce vynechává letošní ročník karlovarského filmového festivalu. Jednou věcí si ale může být jistá. Kamarádi na ni myslí. Například exprezident Miloš Zeman. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.