Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vydání exsenátora Nováka do Česka? Německý soud rozhodne nejdříve na konci dubna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Berlín - Německý soud o případném vydání Alexandra Nováka (61) do ČR nerozhodne před 28. dubnem. Exsenátor za ODS a jeho právní zástupci se do té doby mohou vyjádřit k žádosti německého státního zastupitelství, aby soud potvrdil přípustnost vydání do Česka.

Nováka, který je obviněn v kauze ROP Severozápad, zadržela německá policie 24. prosince 2016 na letišti ve Frankfurtu. Začátkem ledna 2017 ho vrchní zemský soud poslal do vydávací vazby, kterou v únoru prodloužil.

Protože Novák odmítl zjednodušené řízení, musí nyní tento soud posoudit přípustnost jeho vydání do Česka. Příslušnou žádost mu nedávno doručilo vrchní státní zastupitelství ve Frankfurtu.

Ještě předtím než frankfurtský soud rozhodne ve věci Novákova vydání, bude posuzovat, jestli je nutné, aby byl nadále ve vydávací vazbě. O jejím dalším trvání, nebo ukončení musí podle mluvčí rozhodnout do 21. dubna.

Novák, který má i německé občanství, byl v minulosti odsouzen ke čtyřem rokům vězení za přijetí více než čtyřicetimilionového úplatku. Soud ho v roce 2015 podmínečně pustil.

Témata:  Alexandr Novák soudy Německo

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.