Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na východě Ukrajiny se dál bojuje, tentokráte bez mrtvých a raněných

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie
Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie
Foto: mil.in.ua

Kyjev - Navzdory velikonočnímu příměří čelila ukrajinská armáda v Donbasu ostřelování v téměř třech desítkách případů, a to nejen z lehkých ručních zbraní, ale i z minometů. Nicméně za posledních 24 hodin nebyl zabit či zraněn žádný ukrajinský voják. Ani povstalci nehlásí ztráty.

Velká část incidentů připadala na jižní úsek fronty, kde nepřítel nasadil i obrněnou techniku, uvedl mluvčí ministerstva obrany Oleksandr Motuzjanyk.

Separatisté z Doněcké lidové republiky naopak obvinili z 35 incidentů ukrajinskou armádu, kterou vyzvali, aby přerušila ostřelování alespoň na Velikonoce.

Desítky tisíc obyvatel Doněcka podle povstalecké agentury DAN oslavily Velikonoce účastí na náboženských obřadech v chrámech či procházkami v centrálním parku města.

Mluvčí luhanských rebelů Andrej Maročko konstatoval, že ukrajinské velení své závazky ohledně velikonočního příměří plní.

Témata:  Ukrajinská krize Donbass v Doněcku Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

21. srpna 2026 10:01

Nový termín výstavy korunovačních klenotů. Bude o den kratší

Korunu, žezlo i jablko slavnostně vyzvednou klíčníci z Korunní komory v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v pondělí 14. září. Následně si je budou moct prohlédnout školní třídy. Pro veřejnost bude výstava otevřena od soboty 19. do pondělí 28. září. Exhibice měla původně začít o den dříve. Klenoty letos doplní také korunovační roucho z roku 1653 a další vzácné artefakty. Vstup bude opět zdarma.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy