Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Migranty potřebujeme, jsme imigrační země, zní z Německa

Německo
Německo
Foto: Pixabay

Berlín – Německo zoufale potřebuje přistěhovalce, tvrdí šéf skupiny zastřešující sdružení zaměstnavatelů. Z toho důvodu požaduje zrušení hraničních kontrol a dodává, že Německo je „imigrační země“.

„Německo je imigrační zemí. A Německo si musí být této situace vědomo,“ říká Ingo Kramer, prezident Svazu německých sdružení zaměstnavatelů (BDA). Kramer podle deníku Frankenpost řekl, že zemi bude do roku 2030 „chybět“ šest milionů lidí v produktivním věku a tvrdí, že politici si musí rychle uvědomit, že „země potřebuje přistěhovalectví“.

„Tím mám na mysli nejen imigraci ze vzdálených třetích zemí, odborníci mohou také přijít z okolních evropských zemí - kde je míra nezaměstnanosti mnohem vyšší než naše,“ vysvětluje. Zároveň ale přiznává, že to v době uprchlické krize není úplně jednoduché. Varoval také, že alternativou by pak muselo být „snažit se udržet výkonnou německou ekonomiku s menším počtem lidí“.

Kramer také volá po tom, aby byl lépe využit pracovní potenciál žen, což by obnášelo změny v organizaci péče o děti, musela by například vznikat denní centra poskytující péči o děti a více celodenních škol. „Teprve pak budou ženy moci využívat své pracovní příležitosti,“ řekl Kramer.

Navrhuje také vytvoření pobídek tak, aby pracovali i starší lidé. Dlouhodobou nezaměstnanost je pak prý třeba snížit prostřednictvím lepšího vzdělávání. „Více než polovina lidí, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní, jsou bez odborného vzdělávání,“ zdůraznil šéf BDA.

Témata:  Německo práce migrace

Aktuálně se děje

25. května 2024 20:54

Zelenskyj před novináři zesměšnil Putina. Jeho výroky označil za nudné

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil komentáře ruského prezidenta Vladimira Putina, které zpochybňují jeho legitimitu, za nudné a nezajímavé. Naopak za nelegitimního označil ruského prezidenta. Uvedl to v rozhovoru, který dnes publikoval kazachstánský server Vlasť.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy