reklama
Přiznání Andreji Pomeje: Musela jsem Jirku opustit. Bylo to fakt strašné, šlo mi o zdraví! - anotační obrázek
Přiznání Andreji Pomeje: Musela jsem Jirku opustit. Bylo to…

Kritici ruské vlády by neměli zapomínat, že země žije prakticky v podmínkách blokády a nemá přístup k vnějším finančním zdrojům. V bilanční zprávě o činnosti svého kabinetu v roce 2016 to dnes v ruském parlamentu prohlásil premiér Dmitrij Medveděv. Opozičního vůdce Alexeje Navalného, který ho nedávno obvinil z nezákonného obohacování, označil za "politického přivandrovalce".

"V jakých žijeme podmínkách? Žádný přístup k financím, blokáda, ropa klesla na polovinu, cožpak jste na všechno zapomněli?" řekl Medveděv svým kritikům. Vyzval je, aby se "vrátili na zem", a řekl, že kritika nemá valnou cenu v podmínkách "krajně obtížné vnější i vnitřní hospodářské situace".

Výroky svého hlavního kritika, opozičního vůdce Alexeje Navalného, Medveděv nehodlá komentovat. "Můžu jen znovu říct, že nebudu komentovat absolutně lživé produkty politických přivandrovalců," řekl Medveděv s odkazem na film z dílny Navalného Fondu boje s korupcí, který obsahoval údajné důkazy o pohádkovém majetku premiéra získaném nezákonnou cestou. Po zveřejnění filmu Navalnyj uspořádal v Moskvě a dalších ruských městech protivládní demonstrace, jichž se jen v metropoli zúčastnily desetitisíce lidí.

Před prezidentskými volbami plánovanými na příští rok Medveděv očekává tvrdou kampaň. Varoval ale před vyvoláváním konfliktů a populismem. "Souboj bude tvrdý, tak jako před každými prezidentskými volbami," řekl premiér. "Vy ani já jsme nikdy nezvrátili politický boj ve válku, a neučiníme tak ani v budoucnosti," dodal.

1 komentář (Poslední 23.04. 09:17) Napište svůj názor

reklama