reklama

Shodují se na tom odhady zveřejněné francouzskými médii, podle nichž získal Macron okolo 65 procent hlasů. Podle společnosti Ipsos získal zastánce užší evropské integrace 65,1 procenta, zatímco politička slibující Francouzům odchod z eurozóny a konec volného pohybu osob 34,9 procenta.

Agentura Kantor Sofres Macronovi přisoudila 65,5 procenta a jeho soupeřce 34,5. Agentura AFP citovala další průzkumy, podle nichž dostal Macron až 66,1 procenta hlasů. Le Penová podle AFP již svému soupeři telefonicky gratulovala a uznala porážku.

Před pár lety ho nikdo neznal a dnes se bývalý bankéř Emmanuel Macron (39) podle odhadů volebních výsledků stane nejmladším francouzským prezidentem v historii země. Působí téměř dokonale - je bohatý, krásný, inteligentní, vystudoval nejlepší vysokou školu ve Francii a má za sebou skvělou kariéru.

Reprezentuje vše potřebné - nového ducha, energii, modernost, opuštění zastaralých metod. A také kompromis mezi pravicí a levicí. Jediné, co mu schází, jsou politické zkušenosti.

Do popředí se Macron dostal teprve jako ministr hospodářství ve vládě Françoise Hollandea, z níž vloni v srpnu odešel, a s nově založeným hnutím Vpřed! (En Marche!) zahájil své vítězné tažení.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama