reklama
Advokátka šokovala veřejnost! Nezletilá dívka si za znásilnění může sama? Neměla mít tanga, zaznělo u soudu! - anotační obrázek
Advokátka šokovala veřejnost! Nezletilá dívka si za…

Devětatřicetiletý Macron, který je bývalým ministrem hospodářství, získal 20,7 milionu hlasů voličů z celkových 35,5 milionu, kteří přišli k volbám. Jeho soupeřku volilo 10,6 milionu lidí, ale více než čtyři miliony hlasů byly neplatné či poškozené, což je historický rekord.

Macronův proevropský a liberální program triumfoval především u městských voličů. Například v Paříži získal téměř 90 procent z více než milionu hlasujících. Podobně uspěl rovněž v Lyonu, Toulouse či Bordeaux, kde získal nad 80 procent hlasů. Drtivě triumfoval zejména na západě země, kde ovládl i venkovské oblasti.

Nadpoloviční většinu hlasů přitom získal v drtivé většině z přibližně stovky francouzských departementů. Le Penová ovládla pouze dva na severu země: Aisne a Pas-de-Calais, jehož obyvatelé řeší problémy s uprchlíky a protiimigrační rétorika Le Penové tam má tradičně značný ohlas. Z velkých měst byla její ztráta na Macrona nejnižší v Nice na jihu země, které loni zasáhl velký teroristický útok.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama