Bratislava - Výroku českého prezidenta Miloše Zemana o likvidaci novinářů, která pronesl v nedli v Pekingu na úvod schůzky s šéfem Kremlu Vladimirem Putinem, si všimla také slovenská média.
"Že se kdysi schopný politik Zeman dnes nechá unášet svými laickými nápady, je jeho osobní tragédií. Tragédií společnosti by ovšem bylo, pokud by se měla ve vývoji vracet do doby, kdy byla svoboda zavřena na zámek - když se pro ni zavíralo, dokonce popravovalo. Což v Rusku, v Česku ani na Slovensku nebylo až tak dávno," napsal list Sme.
Deník dodal, že kdo nestrpí veřejnou kontrolu, nemá ve veřejném životě co hledat. To platí podle listu i o politicích, kteří dehonestací novinářů ve skutečnosti zavírají oči a zacpávají ústa svým voličům.
"Jsou tady jiní novináři? Novinářů je příliš mnoho, je třeba je likvidovat," řekl český prezident Putinovi. Ten odvětil: "Není třeba likvidovat, ale snížit jejich počet, to ano."
"Česká prezidentská kancelář by se měla zamyslet, zda už skutečně není varovným signálem, když Zemana ohledně novinářů musí krotit prezident země, v níž likvidace mediálních kritiků Kremlu není ničím neobvyklým," uvedl portál Aktuality.sk.
Témata: Miloš Zeman, novináři, Slovensko, média, Vladimír Putin
Související
5. června 2025 21:28
1. června 2025 20:53
29. května 2025 17:01
9. května 2025 16:44
30. dubna 2025 11:31
24. dubna 2025 15:14