Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenský tisk: Debata o médiích v ČR byla zbytečná. Babiš "znásilňuje" jen svoje noviny

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí jde do pořadu Máte slovo
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí jde do pořadu Máte slovo
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Bratislava - Slovenský tisk komentuje včerejší debatu europoslanců o údajném politickém vlivu na média v Česku. Diskuze podle deníku Sme byla nesmírně plytká, ale především zbytečná.

"Evropskou úroveň zdůvodňuje jen kritické ohrožení demokracie, což je (zatím) české mediální realitě - i s Babišem - na míle vzdáleno. Pokud by si dali na talíř Maďarsko či Polsko, nelze protestovat. Zásahy do svobody a plurality mediální země jsou tam vládní politikou," uvedl deník.

Dodal, že Babiš "znásilňuje" akorát své dvoje noviny a jedno rádio, ale zbytek koalice i opozice ho za to, velmi správně, bijí hlava nehlava. Za klíčovou označil komentátor skutečnost, že informační pluralitu v ČR zajišťují všechna ostatní média.

Podle listu není česko-evropským problémem ovlivňování obsahu novin, ale to, že Babišovy firmy získaly evropské peníze v době, kdy byl Babiš ministrem financí.

"Kdyby západní, převážně němečtí majitelé médií, z čistě ekonomických pohnutek, hromadně neopustili trh zemí visegrádské čtyřky, žádný problém s Babišem a jinou oligarchií by nenastal," poznamenal deník Sme.

Témata:  Andrej Babiš Česká republika noviny a tisk Slovensko

Související

Aktuálně se děje

30. března 2026 16:03

Hvězdné manýry Dary Rolins? Jiná slovenská celebrita udeřila

Dara Rolins nedávno oznámila, že si dává uměleckou pauzu. Zatím to bere zodpovědně, protože si na Slovensku ani nepřišla do společnosti pro cenu. Jedna z výrazných osobností slovenského šoubyznysu toho hned využila ke štiplavé reakci. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy