Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská policie na východě Londýna kvůli útoku prohledala další byt

Policie Velké Británie
Policie Velké Británie
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

Londýn - Britská policie v souvislosti se sobotním teroristickým útokem v Londýně prohledala další byt. Během razie v noci na dnešek ve východní čtvrti Ilford ale nikoho nezadržela.

Ve vazbě kvůli atentátu v současnosti není nikdo. Všech 12 dříve zadržených policisté propustili.

V pondělí britská policie zveřejnila totožnost dvou pachatelů útoku. Britský občan Khuram Shazad Butt (27), který se narodil v Pákistánu, byl v minulosti v hledáčku tajných služeb. Loni se objevil v dokumentu stanice Channel 4 s názvem The Jihadis Next Door (Džihádisté od vedle). Byl v něm zachycen spolu s dalšími muži, kteří rozvinuli v parku vlajku organizace Islámský stát (IS).

Občan Maroka a Libye Rašíd Radván (v anglickém přepisu Rachid Redouane) nebyl britským úřadům dříve znám. Totožnost třetího pachatele policie zatím nezveřejnila. Ani on prý ale nebyl tajným službám dříve znám.

Při útoku v centru Londýna v sobotu v noci zemřelo sedm osob a desítky dalších byly zraněny. Atentát se odehrál na mostě přes řeku Temži a v několik set metrů vzdálené čtvrti Borough Market. Policie atentátníky krátce po ohlášení incidentu zastřelila.

Témata:  Velká Británie policie Velká Británie teroristické útoky v Londýně

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.