Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Barmská armáda objevila trosky svého letadla, hlásí nález těl

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Rangún - V Andamanském moři byly nalezeny trosky armádního letadla, které ve středu na trase z přístavu Myeik do největšího města Rangúnu zmizelo z radarů. Na palubě bylo 122 lidí včetně vojáků, jejich rodin a 14členné posádky.

Prozatím byla nalezena těla dvou dospělých a jednoho dítěte. Vojenská loď mrtvé objevila zhruba 40 kilometrů od města Tavoj ležícím na jihovýchodě Barmy.

Z trosek pátrači objevili mimo jiné kolo, které podle všeho pochází z letounu Shaanxi Y-8 čínské výroby. Právě tento stroj barmská armáda pohřešuje.

O nálezu trosek informovala agentura AFP již ve středu, ostatní agentury objev ale nehlásily. Do pátrání bylo nasazeno devět vojenských lodí a několik armádních letadel.

Témata:  Barma letecké nehody letectví a letadla

Související

Aktuálně se děje

29. března 2026 21:57

Chlubení se jí nevyšlo. Dominika Myslivcová je kvůli dárku za miliony pod palbou ostré kritiky

Influencerka Dominika Myslivcová se ocitla pod palbou ostré kritiky poté, co se na sociálních sítích pochlubila luxusním dárkem od svého partnera Jakuba. Ten se rozhodl svou drahou polovičku překvapit a pořídil jí růžové Lamborghini Urus, jehož cena se odhaduje na 6 až 9 milionů korun. Místo obdivu se však pod příspěvkem strhla lavina negativních komentářů, které nešetřily ironií ani drsnými výrazy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy