Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Amsterodamu najelo auto do davu lidí

Nizozemí
Nizozemí
Foto: Pixabay

Amsterodam - Automobil dnes před hlavním nádražím v Amsterodamu srazil a zranil osm lidí, když s ním řidič narazil do zdi. Oznámila to místní policie. Policisté řidiče zadrželi a je vyslýchán. Podle policie nic nenasvědčuje tomu, že by incident byl teroristickým útokem.

Šest zraněných bylo převezeno do nemocnice, z toho dva jsou zraněni těžce, řekla mluvčí policie Marjolein Koeková. "Neexistuje žádný důkaz, že jde o teroristický útok," dodala.

Řidič podle policistů parkoval na zakázaném místě, a když se k němu policisté blížili, rozjel se a narazil do zdi. Auto policie prohledala a řidiče vyslýchá. Další podrobnosti o incidentu zatím nejsou známy.

Incident vyvolal okamžitou pozornost kvůli několika vážným útokům extrémistů v Evropě pomocí automobilů za poslední rok. Naposledy se takový útok stal minulý týden v Londýně.

První snímky z oblasti incidentu ukazují, že kolem železniční stanice je velké množství policistů. U nízké zdi u nádraží je mírně poškozené černé auto, napsala agentura AP.

Témata:  Nizozemí policie Nizozemí nehody aut

Související

Aktuálně se děje

11:59

Česko truchlí. Ministr Baxa či režisér Strach reagují na odchod Aloise Švehlíka

Česko ve středu zasáhla zpráva o úmrtí oblíbeného herce Aloise Švehlíka. Bylo mu 85 let. Od samého rána se objevují reakce na odchod uznávaného umělce. Ozval se například ministr kultury Martin Baxa (ODS) či režisér Jiří Strach. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy