Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Brenneru bylo horko: Radikálové se pustili do potyčky s policií

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: INT

Brenner - Policie se dnes v Brenneru střetla s italskými levicovými radikály, kteří protestovali proti rakouskému plánu na zavedení kontrol v průsmyku.

Rakousko se chystá v průběhu května v Brenneru vytvořit pět kontrolních stanovišť a vztyčit 370 metrů dlouhý plot. Kromě cestujících na frekventované dálnici jsou policisté připraveni kontrolovat i provoz na souběžné rychlostní silnici a na železnici. Přesný termín zahájení kontrol oznámen nebyl. Itálie s chystaným opatřením nesouhlasí a považuje jej za porušení principu volného pohybu osob.

Zdroj: YouTube

Protestující dnes nesli transparenty vyzývající ke zrušení hranic, které až dosud mezi oběma schengenskými zeměmi fakticky nefungovaly. Skupina demonstrantů na chvíli okupovala železniční stanici v obci Brenner a začala házet na policisty kameny a dýmovnice. Policie poté odpověděla slzotvorným plynem. Když se jí podařilo vytlačit protestující z nádraží na silnici, nasadila i vodní děla.

Italská agentura AGI uvedla, že byli zraněni dva policisté a zadrženo několik demonstrantů.

Témata:  demonstrace v Itálii Itálie Rakousko policie Itálie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.