Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při sesuvech půdy v Bangladéši už zemřelo 57 lidí. Bahno pohřbilo i zasahující vojáky

Sesuv půdy, ilustrační foto
Sesuv půdy, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dháka - Jihovýchod Bangladéše zasáhly lijáky a sesuvy půdy, při kterých zahynulo 57 lidí. Blíže neupřesněný počet lidí utrpěl zranění. Záchranářské práce pokračují, bilance obětí tak patrně ještě není konečná.

Lijáky začaly v Bangladéši v pondělí ráno. Sesuvy postihly několik vesnic v kopcovitém terénu v jihovýchodní oblasti Čitágáon. Řada oblastí je záplavami odříznuta od okolí a nejsou z nich dostupné informace.

Mezi mrtvými je také několik vojáků, kteří odstraňovali po předchozím sesuvu trosky a bahno z dálnice. Kolik lidí se pohřešuje, není jasné.

Sesuvy půdy a záplavy způsobené monzunovými dešti si v Bangladéši, který se rozkládá v nízko položené deltě a má asi 150 milionů obyvatel, vyžádají každoročně desítky obětí.

Témata:  Bangladéš sesuv půdy EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 20:15

Důchody 2026: Příští valorizaci doprovodí novinka. Tohle už nebude automatické

Důchody se v lednu budou opět valorizovat, ale jedna věc bude jinak. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) již nyní informovala, že nebude automaticky zasílat valorizační oznámení o zvýšení důchodu. Všem bude nadále dostupné v elektronické podobě po přihlášení na ePortálu ČSSZ, případně v datové schránce. Klienti, kteří i nadále mají zájem o oznámení v papírové formě, o něj musí požádat. Čas mají do konce září. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.