Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Evropský boj proti terorismu: Macron a Mayová spustí společný akční plán

Theresa Mayová
Theresa Mayová
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Paříž - Francie a Británie se dohodly na spuštění společného "akčního plánu" v boji proti terorismu. Na tiskové konferenci to oznámili francouzský prezident Emmanuel Macron a britská premiérka Theresa Mayová.

Jednání o takzvaném brexitu by podle Macrona měla začít "co možná nejdříve". Mayová uvedla, že začnou podle plánu příští týden.

Boj proti terorismu a odchod Británie z Evropské unie byly hlavními tématy, o kterých Macron s Mayovou jednali. Premiérka na dlouho plánovanou návštěvu Paříže dorazila jen pár dní poté, co v předčasných volbách ztratila její Konzervativní strana většinu v parlamentu.

Francouzský prezident, jehož země se v posledních letech stala terčem několika velkých teroristických útoků, po nedávné sérii atentátů v Británii nabídl Londýnu užší spolupráci mezi bezpečnostními složkami obou zemí. Dnes Macron s Mayovou oznámili spuštění "velmi konkrétního" protiteroristického "akčního plánu".

Podle Mayové je boj s terorismem jednou z největších výzev, kterým obě země čelí. Zajistit je potřeba mimo jiné to, aby nebyl internet pro teroristy bezpečným místem, uvedla premiérka. Francie a Británie do konce tohoto roku uspořádají obranný summit, dodal Macron.

Témata:  Theresa Mayová Emmanuel Macron terorismus Velká Británie Francie

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 11:51

Anny Slováčkové už se nedočkali. Felix dojal lidi na koncertě, kde měla být

Anna Slováčková do poslední chvíle věřila v zázračné uzdravení a proto si nadále plánovala další vystoupení. Ve Vintířově na Chomutovsku už se jí o uplynulém víkendu nedočkali. Dorazil však bratr zesnulé Felix Slováček mladší, který sestřičku náležitě připomněl ve spolupráci s její kamarádkou. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy