Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Sibiři a Dálném východě hoří 22.000 hektarů lesů, hlášena je asi stovka požárů

Lesní požár
Lesní požár
Foto: RIA Novosti

Moskva - Na Sibiři a Dálném východě hoří zhruba sto lesních požárů na celkové ploše přes 21.700 hektarů. Oběti ani ohrožení lidských obydlí zatím nejsou hlášené. Podobně jako v Portugalsku se na zažehnutí ohňů podílely suché bouřky.

Během posledních 24 hodin plameny zachvátily nových pět tisíc hektarů lesního porostu.

"Na území Ruské federace je hašeno 96 lesních požárů na rozloze 21.700 hektarů. Do boje s plameny je nasazeno 2200 lidí, 285 kusů techniky a 36 letadel," sdělil ruský federální úřad Avialesoochrana.

Lesy hoří zejména v Zabajkalském a Krasnojarském kraji, v Irkutské a Tomské oblasti, v Altaji a na dalších místech. Hlavní příčinou požárů je podle úřadů lidský faktor a výskyt takzvaných suchých bouřek, kdy se blýská bez deště.

Témata:  Sibiř Rusko požáry

Související

Aktuálně se děje

4. července 2026 16:24

Klempíř pod palbou. Známý český herec ho označil za komika

Oto Klempíř (Motoristé) by se jako ministr kultury měl snažit mít dobrou pověst mezi umělci, ale zjevně se mu to úplně nedaří. Svědčí o tom slova jednoho známého herce, který vládního politika neváhal označit za komika. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy