Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

SAE nechtějí změnu režimu v Kataru, žádají o jiné chování

Katar
Katar
Foto: Pixabay

Abú Zabí - Spojené arabské emiráty (SAE) a jejich spojenci, kteří uplatňují sankce vůči Kataru, neusilují o změnu katarského vedení.

Uvedl to dnes státní tajemník SAE pro zahraniční politiku Anvar Karkáš.

Podle Karkáše emiráty, Saúdská Arábie, Egypt a Bahrajn nechtějí "změnu režimu" v Kataru, ale "změnu chování", napsala agentura AP.

Čtveřice arabských zemí ve čtvrtek za kuvajtského prostřednictví předložila Kataru 13 požadavků, na jejichž splnění má Dauhá deset dnů. Katar vyhodnocuje ultimátum, které obsahuje kromě jiného požadavek na uzavření televize Al-Džazíra nebo přerušení styků s některými islamistickými skupinami a Íránem a ukončení vojenské spolupráce s Tureckem.

Pokud na ně nepřistoupí, hodlají arabské země pokračovat v ekonomickém tlaku na Katar a blokovat spojení s ním.

Témata:  Spojené arabské emiráty Katar

Související

Aktuálně se děje

4. února 2026 12:28

Počasí naplní podmínky pro tvorbu ledovky, varují meteorologové

S nebezpečím ledovky je v Česku nutné počítat i zítra. Vyplývá to z nového znění výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové prodloužili platnost varování do čtvrtečního rána a rozšířili jej o oblasti severní Moravy, Slezska a části severních a severovýchodních Čech. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy