Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Calaiské úžině mezi Británií a Francií se srazila nákladní loď s tankerem

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Londýn - Mezi Británií a Francií se v noci na dnešek srazila nákladní loď Huayan Endeavour s plně naloženým tankerem. Seafrontier. Nikdo není zraněn a nehrozí znečištění moře, tanker ale nemůže manévrovat. Obě plavidla plují pod vlajkou Hongkongu.

Britské námořní záchranné centrum kolem třetí hodiny ráno informovalo francouzskou stranu o kolizi 183 metrů dlouhého tankeru se 38.000 tunami benzinu s 224 metrů dlouhou nákladní lodí, která nepřepravuje žádný náklad.

K nehodě došlo přibližně 33 kilometrů od města Dunkerque v britské zóně. Podle agentury AFP se tak stalo na linii mezi Calais a Ramsgate, které leží východně od Douvres na britském pobřeží.

Seafrontier, na jehož palubě je 27 členů posádky, nelze po srážce ovládat. Na druhé straně 22členná posádka lodě Huayan Endeavour sdělila, že jejich plavidlo může dál bez problémů plout.

Calaiská úžina je nejrušnější námořní cestou na světě. Každý den ji využije více než 400 obchodních plavidel, což je čtvrtina světové námořní dopravy.

Témata:  lodní havárie lodní doprava Francie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.