Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mezi americkými mormony se šíří bakterie E. coli, dvě děti zemřely

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto YouTube

Salt Lake City - V americkém státě Utah se mezi mormony objevila nebezpečná střevní bakterie E.coli. Nákaze už podlehly dvě děti a čtyři lidé onemocněli.

Mormoni vyznávají polygamní svazky. Nakažení se dostali do styku s kontaminovanými potravinami či s nakaženými zvířaty.

E.coli, jakožto střevní bakterie, se přenáší špinavýma rukama po použití WC. Pokud tedy člověk nedodržuje zásadní hygienické návyky, ohrožuje okolí i sám sebe. E.coli jsou schopny proniknout nejen do hlubších vrstev střeva, ale s krví také do jiných orgánů. Nemoc se začne projevovat bolestivými krvavými průjmy. Nejvíce jsou postiženy ledviny, často dochází k jejich selhání.

Bakterii E.coli zařadila letos Světová zdravotnická organizace (WHO) na seznam 12 druhů bakterií, proti kterým je naléhavě nutné vyvinout nová antibiotika. Důvodem je riziko, které představuje jejich odolnost vůči nynějšímu způsobu léčení.

Témata:  viry a bakterie USA nemoc děti

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 8:27

Britové už vědí, kolik král Karel III. odvede na daních. Patří mezi stovku vyvolených

Britský král Karel III. splnil, co slíbil. Ve čtvrtek jako první panovník Spojeného království v historii zveřejnil daňové přiznání. Poddaní se tak dozvěděli, že monarcha odvádí do rozpočtu miliony liber. Informovala o tom BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy