Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obří nehoda v Bulharsku: Na dálnici se srazilo 40 aut

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

Sofie - Na dálnici v Bulharsku se dnes ráno stala hromadná dopravní nehoda, při které se srazilo 40 vozidel. Kolize se obešla bez obětí na životech, ale několik lidí utrpělo zranění.

Havárie se stala před 06:00 místního času (před 05:00 SELČ) nedaleko města Ichtiman na dálnici Trakija, spojující hlavní město Sofii s Burgasem na černomořském pobřeží.

Podle serveru novini.bg je 12 lidí zraněno a sedm bylo převezeno do nemocnice. Podle agentury BGNES jsou zraněných desítky.

Příčina neštěstí se vyšetřuje, v době události ale byla v dotyčném úseku mlha, přičemž viditelnost ještě zhoršoval kouř z nedalekého požáru. Kvůli nehodě je dálnice uzavřena. V zácpě uvázly stovky aut.

Témata:  Bulharsko dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

8. února 2026 15:59

Babišovo ANO si od voleb udržuje stabilní podporu, vyplývá z průzkumu

Šest uskupení by se momentálně dostalo do Poslanecké sněmovny, jasným vítězem by bylo vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi. Samostatně by neuspěly opoziční strany KDU-ČSL a TOP 09. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy