Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hackeři napadli jihokorejskou bitcoinovou burzu, ukradli desítky milionů

Bitcoin automat
Bitcoin automat
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Soul - Hackeři napadli jednu z pěti největších burz pro obchody s kybernetickou měnou bitcoin Bithumb. Ukradli data uživatelů a peníze v objemu miliard wonů (desítek milionů Kč), uvedl server rttnews.com.

Bithumb je největší burzou pro obchody s bitcoiny a další kybernetickou měnou ether v Jižní Koreji. Na obchodech s bitcoiny v zemi má podíl 75,7 procenta. Denně se zde zobchoduje v průměru 13.000 bitcoinů, což je zhruba deset procent celosvětového obchodu s touto měnou.

Podle burzy hackeři ukradli databázi s informacemi o klientech z počítače jednoho ze zaměstnanců. Údajně se ztratila jména, e-maily a čísla mobilních telefonů více než 31.800 klientů.

Finanční ztráty z účtů těchto zákazníků by měly dosáhnou miliard wonů, podle jedné neověřené zprávy z místních médií ztráta dosáhla 1,2 miliardy wonů (23,8 milionu Kč). Burza slíbila klientům odškodnění.

BBC na svých stránkách upozornila, že útok hackerů se zřejmě uskutečnil již v únoru. Bithumb odhalil útok 29. června.

Témata:  hackeři Bitcoin Jižní Korea

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 20:15

Důchody 2026: Příští valorizaci doprovodí novinka. Tohle už nebude automatické

Důchody se v lednu budou opět valorizovat, ale jedna věc bude jinak. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) již nyní informovala, že nebude automaticky zasílat valorizační oznámení o zvýšení důchodu. Všem bude nadále dostupné v elektronické podobě po přihlášení na ePortálu ČSSZ, případně v datové schránce. Klienti, kteří i nadále mají zájem o oznámení v papírové formě, o něj musí požádat. Čas mají do konce září. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.