Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Katar chce za blokádu ze strany arabských zemí finanční kompenzace

Katar
Katar
Foto: Pixabay

Dauhá - Katarská vláda dala najevo, že bude usilovat o finanční kompenzace za blokádu, jíž je země vystavena ze strany dalších čtyř arabských zemí.

Dnes oznámila, že vytváří výbor, který bude požadovat náhradu škod, uvedla agentura AP.

Blokádu vyhlásily minulý měsíc Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Egypt a Bahrajn, které kromě přerušení diplomatických vazeb zastavily také letecké, pozemní a námořní spojení. Učinily tak s obviněním, že Dauhá podporuje islámské extremisty. Katar to ale popřel.

Podle katarských úřadů se bude výbor zabývat nároky soukromých společností, veřejných institucí i jednotlivců. Využije přitom veškerých domácích i mezinárodních právních prostředků, aby odškodnění prosadil. K tomu si hodlá najmout zahraniční právnické firmy. Ve výboru budou i ministři spravedlnosti a zahraničí Kataru.

Témata:  Katar Saúdská Arábie Spojené arabské emiráty Egypt Bahrajn

Související

Aktuálně se děje

27. listopadu 2025 13:54

Nikdy o pohřbu nemluvil. Freddie Mercury se ho dočkal před 34 lety

Fanoušci rockové muziky si v závěru letošního listopadu opět připomínají osobnost Freddieho Mercuryho. Na den přesně před 34 lety proběhlo neveřejné poslední rozloučení se zpěvákem britské kapely Queen. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Požár v Hongkongu

Tragédie v Hongkongu: Po požáru je 80 mrtvých a počet dál roste, policie začala zatýkat

Hongkongská policie naznačila, že nebezpečné lešení a pěnové izolační materiály použité během údržby mohly být příčinou rychlého šíření ničivého požáru v komplexu obytných věžových domů. Při požáru dosud zahynulo nejméně 83 lidí a přes 250 osob je stále pohřešováno. Hasiči i ve čtvrtek bojovali s intenzivním žárem a hustým kouřem, aby se dostali k lidem, kteří mohli být uvězněni ve vyšších patrech komplexu Wang Fuk Court. V pozdních hodinách dne byl z jednoho schodiště v šestnáctém patře jedné z věží zachráněn jeden přeživší.