Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kotlebovci na Slovensku ohlásili rozšíření hlídek ve vlacích, i když jim to zákon nedovoluje

Marian Kotleba
Marian Kotleba
Foto: Reprofoto SME

Bratislava - Krajně pravicová strana Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) rozšíří svoje hlídky ve vlacích, což zdůvodňuje zvýšením bezpečnosti cestujících.

Hlídkování ve vlacích strana předsedy Banskobystrického kraje Mariana Kotleby provozuje i po změně příslušného zákona. Parlament s platností od letošního roku rozhodl, že dohled nad veřejným pořádkem a ochranu cestujících ve vlacích a na nádražích mohou vykonávat pouze policie nebo osoby, které určí dopravce či provozovatel železniční infrastruktury.

Odborníci již dříve upozornili, že zmiňovaná opatření nezabrání hlídkám LSNS jezdit ve vlacích. Slovenská ministryně spravedlnosti Lucia Žitňanská dříve řekla, že členové hlídek LSNS si pouze "hrají" na to, že hlídkují, a že ve skutečnosti nic nezmohou, protože ve vlacích se jen vozí.

"Neustále jsme dostávali žádosti od lidí, abychom hlídky rozšířili i ve směru z Popradu na Krompachy, kde trať vede přes několik problematických vesnic s vysokým zastoupením asociálních obyvatel, ale zastihnout policisty ve vlaku je téměř nemožné... Od července funguje pravidelná hlídka naší strany na trati Krompachy-Poprad-Liptovský Mikuláš," napsal dnes v prohlášení poslanec LSNS Milan Mazurek.

LSNS uvedla, že hlídky provozuje hned na několika železničních tratích tratích a že v přítomnosti hlídky se "asociálové chovají slušně, sedí tiše a pro své okolí nepředstavují nebezpečí".

Témata:  Marián Kotleba Slovensko železnice

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.