Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při požáru výškové obytné budovy na Havaji zemřeli nejméně tři lidé

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Honolulu - V pátek vypukl požár ve výškové budově Marco Polo v Honolulu na Havaji. Zahynuli tři lidé a 12 jich utrpělo zranění.

Oheň začal ve 26. poschodí budovy, která má 36 pater. Hasiči uvedli, že většina obyvatel domu v pořádku opustila své byty. Existují ale obavy, že v některých bytech by stále mohli být uvězněni lidé.

Na záběrech z místa bylo vidět hustý černý kouř stoupající z hořící budovy, kde je 568 obytných jednotek, a z několika pater šlehaly oranžové plameny.

Při červnovém požáru výškového domu Grenfell Tower v Londýně zemřelo přibližně 80 lidí, zatímco zhruba 255 jich z hořícího domu uprchlo či bylo zachráněno.

Témata:  Havajské ostrovy USA požáry

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí se příští týden citelně ochladí. Během dne zase může mrznout

Zatímco tento týden teploty lámaly rekordy, příští týden se do Česka opět může vrátit zima. Podle ČHMÚ.cz se denní teploty mohou pohybovat opět kolem nuly.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy