Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehoda v Pardubicích: Dodávka se srazila s trolejbusem, pět lidí bylo zraněno

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Pardubice - Řidič dodávky Renault Trafic dnes ráno kolem 05:00 narazil do trolejbusu, který zastavil na zastávce před pardubickou chemičkou Synthesia. Zranění utrpělo pět lidí.

Čtyři lidé byli zraněni v dodávce, jeden člověk v trolejbusu. Záchranáři zraněné převezli do pardubické nemocnice.

Trolejbus jel ve směru od Lázní Bohdaneč, dodávka také. Její řidič do trolejbusu narazil patrně ve chvíli, kdy ho postihl mikrospánek. Požití alkoholu policisté u řidičů nezjistili.

U nehody zasahovali profesionální hasiči z Pardubic a hasiči podniku Synthesia. "Ihned po příjezdu poskytli zraněným osobám první předlékařskou pomoc a zajistili místo nehody," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Témata:  Pardubice dopravní nehody záchranáři

Související

Aktuálně se děje

26. února 2026 21:59

Okamura se dočkal. Pozvali jej k Moravcovi, poprvé po devíti letech

Vztahy mezi vládní stranou SPD a Českou televizí se možná blíží k zásadnímu obratu. Po devítileté pauze totiž obdržel předseda Poslanecké sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura pozvánku do diskusního pořadu Otázky Václava Moravce. Příležitost vystoupit v hlavní politické debatě veřejnoprávní televize dostal na neděli 8. března od nové šéfky dramaturgie Martiny Riebauerové.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy