Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Venezuele vypuklo peklo. Stávka se změnila v tvrdé střety, umírají lidé

Venezuela, ilustrační foto
Venezuela, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Caracas - Při potyčkách během čtvrteční generální stávky ve Venezuele, kterou vyhlásila opozice zahynuli dva lidé. Policie podle obranců lidských práv zatkla přes 170 osob. Další protivládní akcí má být v sobotu masová demonstrace v Caracasu.

Demonstrant, zastřelený na předměstí Caracasu Los Tuques, měl 24 let, druhý, zastřelený ve Valencii na severu země, byl o rok mladší. Prokuratura nezmínila, kdo je za zastřelení obou mladých mužů zodpovědný.

Násilnosti, provázející demonstrace proti prezidentovi, si během čtyř měsíců vyžádaly už 99 životů. V některých čtvrtích Caracasu i dalších měst vyrostly na ulicích barikády.

Venezuelská opozice ve čtvrtek zahájila 24hodinovou celostátní stávku proti vládě prezidenta Nicoláse Madura a jejímu záměru zbavit se parlamentu, který má od loňského ledna pod kontrolou opozice. Nahradit ho má Ústavodárné shromáždění, do něhož jsou volby vypsány na 30. července. Odpůrci vlády se obávají, že prezident si chce touto cestou posílit moc a postupně v zemi vybudovat diktaturu.

Témata:  demonstrace ve Venezuele Venezuela Nicolas Maduro

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.