Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidem ve Venezuele dochází jídlo, do ulic vyrazily stovky nespokojených občanů

Venezuela, ilustrační foto
Venezuela, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Caracas - Stovky lidí demonstrovaly v noci na dnešek v hlavním městě Venezuely proti vládě, která jim o Vánocích nedodala slíbené vepřové maso, jež je v zemi tradičním vánočním jídlem.

I v dalších městech Venezuely protestují Venezuelané už několik dní proti hospodářské politice vlády, kvůli níž je země už několik let v hluboké ekonomické krizi. Informoval o tom místní opoziční deník El Nacional.

"Už tři měsíce máme zastavené dodávky vody a nikdo s tím nic nedělá," postěžovala si Andrea Pachecová z chudého předměstí Caracasu. "Nemáme vodu, nemáme jídlo ani léky, nemáme peníze, nemáme nic," dodala. Mnozí Venezuelané tak označili tyto Vánoce za nejhorší za posledních několik let.

Slíbené dodávky vepřového, které k lidem v Caracasu v rámci přídělového systému potravin nedorazilo, zdůvodnil prezident Nicolás Maduro zahraniční sabotáží. "Co se stalo s vepřovým? Sabotovali nás. A můžu vám říci kdo: Portugalsko," našel rychle viníka Maduro, aniž to blíže vysvětlil. Uvedl jen, že vláda objednala maso z Portugalska a některé země blokovaly Venezuele bankovní účty.

Témata:  Venezuela demonstrace ve Venezuele

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.