Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Macron se sešel se zpěvačkou Rihannou, jejich schůzka stala terčem kritiky na sítích

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Foto: European Union

Paříž - Včerejší schůzka francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a zpěvačky Rihanny se stala na sociálních sítích terčem kritiky, vtipů a karikatur.

Přijmout hvězdu hudebního stylu R&B v Elysejském paláci se prezident rozhodl poté, co se na něj Rihanna obrátila na twitteru s dotazem, zda Francie podpoří vzdělávání dětí v chudých zemích. Tomu je zasvěcena Rihannina nadace.

"Pane prezidente, neumím zpívat a přitom se vykrucovat, ale můžete mne přijmout, abychom si mohli promluvit o právech zvířat?" napsal například na twitteru ironicky novinář Aymeric Caron.

Podle francouzského tisku ovšem mnoho autorů kritických příspěvků nezaznamenalo, že Rihannina návštěva není samoúčelná a má humanitární rozměr.

Témata:  Rihanna Emmanuel Macron Francie

Související

Aktuálně se děje

8:38

Dukova smrt zasáhla i papeže. Arcibiskupství odhalilo obsah jeho kondolence

Česko v týdnu zasáhla mimořádně smutná zpráva. Ve věku 82 let zemřel kardinál Dominik Duka, v závěru života se potýkal se zdravotními problémy. Informace doputovala i do Vatikánu, odkud přišel kondolenční dopis od papeže Lva XIV. Potvrdilo to pražské arcibiskupství. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy