Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Krymu ztroskotala loď vezoucí tuny pšenice

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Moskva – V Černém moři, asi 40 kilometrů od břehů Krymu, ztroskotala nákladní loď Anda. Jeden člen posádky se stále pohřešuje.

Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Loď, která převážela náklad 24.000 tun pšenice, se plavila pod vlajkou Toga.

Z devíti členů syrsko-indické posádky se dosud osm podařilo zachránit, po zbývajícím námořníkovi se dále pátrá. Do akce byly nasazeny záchranné lodě i vrtulník. 

První zprávy hovořily o třech zachráněných trosečnících a šestici pohřešovaných. Pak se ale podařilo najít záchranný vor s pěti trosečníky. Zdravotní stav všech osmi zachráněných námořníků je podle záchranářů uspokojivý, postarat se o ně mají lékaři v Sevastopolu.

Dalších pět lidí se pohřešuje na sibiřské řece Lena, kde se v noci na dnešek převrátil motorový člun. „Podle předběžných údajů bylo v člunu šest lidí. Zatím se podařilo najít jediného přeživšího pasažéra. Pátrání po ostatních pokračuje," uvedla agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo vnitra.

Témata:  lodní nehody Krym nákladní lodě

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.